Az újszülöttkortól 18 éves korig a gyermekek gyógyítása országosan és nemzetközileg elismert, tapasztalt szakorvosok irányítása mellett történik.
A Gyermekgyógyászati Intézet főépületében működik a megújult Sürgősségi Betegellátó Osztály, a belgyógyászati, a csecsemő és pulmonológiai osztály. A koraszülöttek ellátását nemzetközi szinten is elismert PIC (Perinatalis Intenzív Centrum) végzi. Jelenleg a központi épület mellett találhatóak a gyermeksebészeti és a gyermek haemato-onkológia pavilonok.
A gyermeksebészet tevékenységének kiemelkedő szakmai profilja a sebészi kezelést igénylő gyermekkori vese- és húgyúti megbetegedések, valamint az újszülöttsebészet, a fejlődési rendellenességek operatív megoldásai. A gyermeksebészeti team évente mintegy ezerötszáz műtétet végez. A kevésbé invazív, laparoscoposan végzett operációk is rutinszerűen történnek. A 2010. decemberben átadott operációs fejmikroszkóppal a legkorszerűbb műtéti beavatkozások is lehetővé váltak, elsősorban a kissúlyú újszülöttek és csecsemők, valamint a daganatos gyermekek sebészeti ellátásában. Az új műtéti technikának köszönhetően a gyermekek postoperatív lábadozási időszaka lerövidül.
Az idegsebészeti műtétre érkező gyermekek pre- és postoperatív ellátása a főépületben, a neonatológiai és gyermek idegsebészeti osztályon történik (lsd. Idegsebészet).
Az intézet korszerűen felszerelt EEG, bronchoscopos, gastroenterológiai endoscopos laborral és kardiológiai vizsgálóval rendelkezik. A gyermekek röntgen és ultrahangos vizsgálata helyben történik. A klinika épületében működő Klinikai Genetikai Központ nemcsak gyerekek, hanem felnőttek számára is biztosít genetikai vizsgálatokat. A szerv- és vesepótló kezelések, a hemoperfúziós és plazmaferezis beavatkozások rutin eljárások.
A járóbeteg ellátás keretében az általános csecsemő- és gyermekgyógyászati ambulancia mellett gyermek pulmonológiai, kardiológiai, endokrinológiai, diabetológiai, gasztroenterológiai, nephrológiai, haematológiai, onkológiai, neurológiai, genetikai és sebészeti szakrendelés, valamint koraszülött utógondozó működik.
Az Infektológiai és Gyermekimmunológia magában foglalja a fertőző betegségek, a gyermekkori immunológiai, allergológiai és reumatológiai kórképek, valamint a veleszületett anyagcsere betegségek kivizsgálását és kezelését. Mind a Gaucher-kórban, mind a Fábry-kórban szenvedő páciensek gondozása ebben a központban történik.
A súlyos immunhiányban szenvedő gyermekek rendszeres immunglobulin pótlásban részesülnek, a tárolási betegségben szenvedő kisbetegek pedig a kéthetente történő enzim-szubsztitúcióban. A gondozott betegek közül többen eredményes csontvelő transzplantáción vannak túl.
A Klinika a primer immundeficienciák területén nemcsak országos vezető centrum, hanem a veleszületett immunhiányos állapotok diagnosztizálásának és ellátásának kelet-európai központja is. Molekuláris Genetikai és Immundiagnosztikai Laboratóriumában speciális génmutáció vizsgálatok biztosítják e betegségben szenvedők és családtagjaik genetikai vizsgálatát, akár már prenatalisan. Az intézet 2004-től egyike a nyolc európai Jeffrey Modell Primer Immundeficiencia Referencia Központnak: folyamatosan végez genetikai vizsgálatokat kelet-európai országokból érkező betegek vérmintáiból is, valamint rendszeres kelet-európai orvostovábbképző programot szervez.
Az intézetben lehetőség van arra, hogy az osztályos kivizsgálás és kezelés ideje alatt az édesanya a gyermek mellett lehessen. Védőoltási szaktanácsadásra is lehetőség nyílik.
- Immunhiányos állapotok
- Tárolási betegségek
- Szív-, a vese-, a gyomor-bél traktus- és az idegrendszer betegségei
- Fertőző betegségek
- Mérgezések
- Immunológia-allergológia
- Hematológia-onkológia
- Perinatalis intenzív ellátás
- Pulmonológia
- Genetika
- Neurológia
- Kardiológia
- Gastroenterológia
- Anyagcsere betegségek, endokrimológia
- Sebészet
- Fejlődési rendellenességek
- Urogenitalis
- Gastrointestinalis rendszer
- Szerv- és vesepótló kezelések
- Hemoperfúziós és plazmaferezis beavatkozások
- Hormonrendszer betegségeiben
- Diebetes
- Neonatológia – újszülöttek betegségei